Як наша донька полюбила мандрівки з наметом і життя в кемпі.
Гори і трішки комфорту
Цього літа нашій доньці виповнилося 5. День народження ми вирішили відсвяткувати у наметі в селі Дземброня.
«Я вже доросла і буду сама розкладати намет! Нас в садочку вчили», - гордо заявила Вікторійка, яка ніколи раніше не ночувала в наметі. Як і ми:)
Кемпінг «Білий Бізон» - ідеальний для старту спроб життя в наметі з дітьми. Ми забронювали місце для намету і почали збирати речі.
Що брати?
Намет для старту наших мандрівок ми позичили у друзів. Він 3+1, добрий для мандрівок автом. Важкуватий, щоб його нести у наплічнику. Але місця для сну нам було вдосталь. У нас був Terra Incognita – дуже функціональний, просторий, легко і швидко складається.
Спальники. Ігнорувати цей пункт і брати ковдри та подушки дуже не раджу. Спальник добре тримає тепло, пошитий так, що нікуди не втікає тепло. Обирайте спальник залежно від пори року, в яку мандруєте.
Набір одягу, який можна носити шарами. Нічки холодні, дні – жаркі. А ще – запасне взуття на випадок, якщо основне – не висохло.
М’яч, фрізбі, настільні забавки, малювання. Один з днів ми були в таборі і не ходили в гори. В цей день розважалися на повну:)
Їжа. Перевага кемпінгу – що там є кухня загального користування і є весь необхідний посуд. Більше того – там прекрасне домашнє харчування – на кухні готують чудові обіди-сніданки-вечері. Але ми готували самостійно. Тож, можна їжу з собою брати, а можна – замовляти там.
Гамак. Не уявляю тепер свого життя без нього:) Ультралегкий і в ньому чудово відпочивати після походу, або й посеред походу з гарним краєвидом.
В кемпінгу є санвузли та душові загального користування. Вони дуже комфортні та теплі. З собою лише треба взяти шампунь/зубну пасту/щітку.
Чому Дземброня?
Це дивовижне село, звідки просто з кемпу чи просто з села стартують десятки маршрутів у гори різної складності. З високогірного села вже дивовижні краєвиди. І якщо піднятися з кемпу трішечки – відкривається краєвид на весь Чорногірський хребет. Це не надто втомлююче для першого дитячого походу, але атмфосфера і краса – така, що неможливо не закохатися і гори і пригоди.
Перший наш маршрут – просто стежкою з кемпінгу догори. Вже там – неймовірні вигляди і природа.
Якщо малюк готовий і після першого походу легкого добре справляється – можна вибрати складніші маршрути: звідси починаються шляхи на піп Іван Чорногірський, до Дзембронських водоспадів, до гори Вухатий камінь.
З усіма маршрутами можна ознайомитися тут:
Також це село – де по-справжньому збережена атмосфера Карпат та природи. Тут тихо, спокійно, красиво. Тут можна досліджувати природу і вчити дітей її берегти.
Небо в літню ніч на селом – дивовижне. Через те, що в селі немає багато готелів та мешканців – світла мало. І можна насолоджуватися дивовижно зоряним небом.
Діти разом з дітьми
Простір у кемпі організований так, що дитина вже в такому віці не втече на дорогу чи ліс. І можна спокійно читати книжку і не хвилюватися. Але найбільше нам сподобався дитячий майданчик. Вікторія знайшла там нових друзів, з якими досі підтримує зв'язок.
Чи полюблять діти гори?
Якщо їх любите ви – діти побачать цю любов і відчують себе затишно там, де затишно вам.
Головне – не перестаратися і першу мандрівку не зробити занадто складною для них.
У Дзмеброні в кемпі живе пес, який дуже любить мандрівників. Він з нами ходив в усі походи і це було неймовірно для доньки. Вона його дуже полюбила.
В походах ми з Вікторійкою придумуємо різні історії про принцес-мандрівниць, квести серед дерев, розповідаємо їй про різні квіти і про те, як треба берегти природу у мандрівках.
А ще - дітям легше мандрувати з дітьми - друзями. Вони дорогою обмінюються враженнями, підтримують одне одного. Так Вікторійка цього року з подружкою підкорила Хом’як без нарікань на непростий маршрут:)