Безпека

Мандруй безпечно для себе і для природи

Національний парк - це місце, де ми оберігаємо природу. Ми раді нашим гостям, але очікуємо ретельного виконання тих правил, які дозволяють нам зберегти природу Карпат в доброму стані та убезпечують мандрівників від зайвих ризиків.

Що потрібно знати перед тим, як іти в гори

Карпатські гори завше дарують відпочинок, здоров'я і радість від спілкування з природою. Однак для тих, хто нехтує правилами поведінки в гірській місцевості, подорож в Карпати може залишити прикрі спогади, а то й обернутися трагедією. Щоб цього не трапилося, при виході на маршрут туристам необхідно:

  • ознайомитися з прогнозом погоди на найближчі кілька днів;
  • оформити відповідні документи: (маршрутний лист, маршрутну книжку, перепустку на право перебування на території Карпатського національного природного парку, дозвіл аварійно-рятувальної служби);
  • перевірити наявність та якість спорядження, укомплектованість аптечки.

Пам’ятайте, що є неприпустимим:

  • вихід на маршрут за дуже несприятливих умов (сильний туман, дощ, низька температура повітря);
  • підйом або спуск навпростець, вузькими ущелинами, крутими сніговими, що може призвести до сходження лавин та травматизму;
  • недопустимий вихід без кваліфікованого фахівця туристичного супроводу.

Повідом МНС
що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:
  • Заповніть онлайн форму

    Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

    Онлайн форма
  • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

    Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

    Контакти підрозділів

Як поводитися в парку, щоб зберегти природу?

  1. Які місця можна відвідувати мандрівникам?
    Ми проклали територією нашого парку спеціальні маршрути та облаштували зони відпочинку, аби мандрівникам було зручно і безпечно насолоджуватись природою. Будь ласка, дотримуйтесь цих маршрутів і ви уникнете зайвих ризиків та небезпечних ситуацій.
  2. Місця де можна розпалювати багаття?
    Ми облаштували спеціальні місця для вогню на територіях, які призначені для відпочинку. Розпалювати вогнища в інших місцях заборонено законом і може завдати непоправної шкоди лісам. Лісові пожежі дуже важко гасити, не кажучи вже про те, що під час них гине місцева фауна.
  3. Куди подіти сміття?
    Віримо, що ви не ті, хто може дозволити собі залишити сміття просто посеред лісу. Якщо ви мандруєте нашими стежками, ми просимо збирати сміття в пакет і викинути його в спеціальний бак після повернення. Сміттєві баки зазвичай розміщені на початку маршрутів. Особливо будемо вдячні, якщо ви при нагоді заберете сміття, яке залишили після себе менш свідомі мандрівники.
  4. Правила поведінки у випадку зустрічі з тваринами?
    Переважна більшість диких тварин уникають зустрічі з людиною. Тому, просуваючись по лісі, іноді варто давати знати про свою присутність, голосно розмовляючи, перегукуючись, ніби попереджаючи тварин і даючи їм можливість піти. Однак, якщо ви все ж зустріли дику тварину необхідно без паніки та різких рухів позадкувати від неї.
  5. Які дії нам найбільше не подобаються і порушників чекають штрафи?
    Люди, які свідомо їдуть до нас з метою щось зрубати, зруйнувати чи когось застрелити, перебувають під нашим особливим контролем. В нас не можна рубати дерев, крім зон, де цим займаються організовано. В нас не можна полювати і заходити на нашу територію з вогнепальною зброєю. Те саме стосується і вилову риби в річках. Хочете рибки? Замовте її собі в одному з наших ресторанів. І не рвіть, будь ласка, квітів та лікарських рослин на території нашого парку. Нехай тішать людське око на природі, а не в’януть в пластикових стаканчиках.