Фотопастки як засіб моніторингу великих хижих ссавців

Для розвитку й вдосконалення моніторингу біорізноманіття проектом «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» (SNPA) було передано фотопастки та супутнє обладнання для Карпатського НПП.  За допомогою цього обладнання Парк має особливу можливість долучитися до спільного дослідження з використанням фотопасток, що охоплює всю територію Карпатського регіону. Це дослідження  безпосередньо підтримується одним із довгострокових партнерів проекту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» (SNPA) – Франкфуртським зоологічним товариством (FZS).

Ці фотопастки, зможуть дати повну картину поширення великих хижих ссавців (зокрема, вовків, ведмедів та рисей) у Карпатах. Це важливо, оскільки моніторинг великих хижих ссавців є одним із заходів збереження біорізноманіття в рамках Карпатської конвенції («Конвенція щодо охорони та сталого розвитку Карпат», Київ, 2003), а також є складовою національних планів дій щодо збереження рисі та ведмедя і завдань зі збереження видів, занесених до Червоної книги України. Таким чином, результати моніторингу будуть корисними не лише для поточного управління природоохоронною територією, а й для національного та міжнародного звітування.

Для реалізації проекту співробітниками Парку втілено перелік необхідних для цього заходів та завдань, протягом зими 2021/2022   (створення ГІС-проекту для території Парку, накладання не територію сітку для моніторингу 10х10 км, визначення кількості та потенційні місця встановлення фотопасток) на території Парку.

Відтак, інспекторами служби державної охорони та працівниками наукового відділу було встановлено 20 фотопасток по всій території Парку.

Завдяки, втіленню цього проекту на території Карпатського НПП ми зможеме зробити безпрецедентний внесок України до зобов’язання з моніторингу великих хижих ссавців в рамках Карпатської конвенції.

Зафіксовані на фотопастку вовки (Canis lupus) на території Говерлянського ПНДВ