Норка європейська

Як у Карпатах берегтимуть норку європейську - вимираючий вид на планеті

Колись норка європейська була поширена по всій Європі, але у більшості територій - зникла. В Українських Карпатах вони все ще живуть. І щоб зберегти їх популяцію - Карпатський національний природний парк розпочинає проект з Американським Фондом “Global Conservation”. Про це розповідає Василь Киселюк, зоолог, заступник директора з наукової роботи КНПП.

Де живе норка європейська?

Вона живе високо в горах - на висоті понад 1200 метрів над рівнем моря, де є водойми, потічки. Ближче до поясу темнохвойних лісів. Тваринки харчуються рибою, безхребетними, рачками. Їх типова ознака - це над губою невеличка пляма білої шерсті.

Як ми зрозуміємо, скільки їх живе на нашій території?

Ми закупимо спеціальну фототехніку та обладнання для інспекторів, аби проводити спостереження. Плануємо досліджувати стан популяції у Верхів’ях Прута і Погорільця.
Ми будемо постійно патрулювати і спостерігати, аби визначити конкретних особин.
Ми будемо класти мальки риби, щоб мати змогу їх зняти.

Як можна їм допомогти?

Ми плануємо створювати штучні гніздівлі та підгодовувати тварин.
Норка європейська, згідно з Світовою системою загрозливості - вимираючий вид на планеті.
Їх популяція різко зменшилася через те, що є більш сильна та витривала норка американська, яка витіснила норку європейську.

Новини

КОНКУРС ЕКОЛОГІЧНИХ АГІТБРИГАД – 2023

Цьогоріч, Департамент освіти та науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації, анонсував про проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу екологічних агітбригад «Земля – наш спільний дім». Тому 26.04.20023 р. буде проведено обласний етап на тему «Луки мого дитинства» в режимі онлайн, відповідно до методичних рекомендацій. Для проведення Конкурсу, на місцевому рівні створено оргкомітет та конкурсна комісія (журі), яка […]

  • Екологія

Перспективи взаємодії Карпатського НПП і Яремчанської громади обговорили на громадських слуханнях

Сьогодні в місті Яремче відбулися громадські слухання щодо питань,  які стосуються діяльності Карпатського національного природнього парку. В зустрічі взяли участь 158 жителів регіону.  Пре це повідомив керівник установи Степан Гошовський на своїй сторінці у Фейсбуці. «Вирішили спільно з представниками міської ради створити робочу групу щодо організації виконання Указу Президента України N215 від 2010 року, який […]

  • Без категорії