Норка європейська

Як у Карпатах берегтимуть норку європейську - вимираючий вид на планеті

Колись норка європейська була поширена по всій Європі, але у більшості територій - зникла. В Українських Карпатах вони все ще живуть. І щоб зберегти їх популяцію - Карпатський національний природний парк розпочинає проект з Американським Фондом “Global Conservation”. Про це розповідає Василь Киселюк, зоолог, заступник директора з наукової роботи КНПП.

Де живе норка європейська?

Вона живе високо в горах - на висоті понад 1200 метрів над рівнем моря, де є водойми, потічки. Ближче до поясу темнохвойних лісів. Тваринки харчуються рибою, безхребетними, рачками. Їх типова ознака - це над губою невеличка пляма білої шерсті.

Як ми зрозуміємо, скільки їх живе на нашій території?

Ми закупимо спеціальну фототехніку та обладнання для інспекторів, аби проводити спостереження. Плануємо досліджувати стан популяції у Верхів’ях Прута і Погорільця.
Ми будемо постійно патрулювати і спостерігати, аби визначити конкретних особин.
Ми будемо класти мальки риби, щоб мати змогу їх зняти.

Як можна їм допомогти?

Ми плануємо створювати штучні гніздівлі та підгодовувати тварин.
Норка європейська, згідно з Світовою системою загрозливості - вимираючий вид на планеті.
Їх популяція різко зменшилася через те, що є більш сильна та витривала норка американська, яка витіснила норку європейську.

Новини

Осінній період тиші в Карпатському НПП

Карпатський НПП парк інформує про оголошення осіннього періоду тиші на підпорядкованій території з 15.09 по 01.11.2022 року та початок проведення патрулювань службою державної охорони під час нересту форелі струмкової та гону оленя європейського про, що видано наказ №36 від 15.09.2022 року. Патрулювання будуть проводитися рейдовими групами природоохоронних науково-дослідних відділень та інженерного складу у відповідності до […]

  • Охорона

!!!“ПАТРІОТИЗМ” ТА СВЯТКОВИЙ ПОДАРУНОК ВІД МІНДОВКІЛЛЯ ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ!!! МІНІСТЕРСТВО БЕЗ КОНКУРСУ ПРИЗНАЧАЄ ДО КАРПАТСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ПРИРОДНОГО ПАРКУ КОРУМПОВАНОГО ДИРЕКТОРА!!!!!!!!!!

Колектив першого національного парку в Україні (Карпатський національний природний парк), що має свою багаторічну історію, в такий важкий для всієї країни воєнний час, сьогодні вкрай стурбований ще і ситуацією, що склалася стосовно заміни керівника нашої установи. Нещодавно наш колектив відвоював погодження кандидатури на посаду директора, Кузька С.І., який вже подавав свою кандидатуру на конкурс, але […]

  • Без категорії