Працівники Карпатського національного природного парку здійснили робочу поїздку в рамках обміну досвідом до Центру спадщини Вигодської вузькоколійки

Надзвичайно захопливим стали відвідини візит-центру, розташованого у найстарішій місцевій споруді – колишній резиденції австрійського барона Леопольда Поппера фон Подрагі, про історію якого розповів директор Центру Сергій Андрусяк. Інтерактивні експозиції викликали неабияку зацікавленість у плані внесення доповнень у інтер’єр Екотуристичного центру Карпатського НПП. Дуже пізнавально проведена екскурсія, під час якої гід заоохочує до детального розгляду експонатів, до яких можна торкатись руками, знайомитися з запахами, слухати звуки тощо. Потім переглянули ексклюзивний фільм, під час якого занурилися в геологічне минуле бойківського краю, дізналися про появу та розвиток найдавнішої в Україні вузькоколійки, ознайомилися з народними промислами та ремеслами регіону.
Важливе місце в діяльності Центру займає екологічна освіта і виховання, при якому функціонує Лісова школа. Тут обладнано інтерактивний клас для проведення занять з дітьми, які вчаться любити природу через співіснування з нею та відповідальну екологічну поведінку. Для цього створено навчальний мультфільм про екосистеми Карпат.
Кульмінацією поїздки стало відвідування болота Ширковець, гідрологічної пам’ятки природи. Проходячи зручними дерев’яними настилами, щоб не замочити ноги, поринули в багатство рідкісної квітучої болотяної рослинності (багна, журавлини, андромеди). А забравшись на спостережну вежу, з різних висотних рівнів милувалися принадами довкілля – болотним ландшафтом Ширковця.