До найстарішого дерева

Екостежка
  • Складність

    Легкий
  • Протяжність

    2,5 км в одну сторону
  • Тривалість

    3 год
  • Контрольно-пропускний пункт

    img

    Стежка «До найстарішого дерева» знайомить відвідувачів з неповторною красою дикої природи, а саме, букових пралісів. Відвідуючи маршрут, можна оглянути чудові панорами м. Яремча, побачити різноманітність рослинного і тваринного світу Карпат, ознайомитися з особливостями гірського рельєфу. Маршрут розпочинається з контрольно-пропускного пункту, що знаходиться навпроти ресторану “Гуцульщина”. Кам’янистою стежкою, яку утворюють розсипи ямненського пісковика, піднімаємося догори, де виходимо у змішаний буково-ялиново-ялицевий ліс.

  • Оглядовий майданчик

    img

    Продовжуючи рухатися по маршруту, підходимо до оглядового майданчика, з якого відкриваються мальовничі краєвиди міста Яремча. Також Ви зможете побачити залишки окопів – німих свідків боїв, що відбувалися тут під час Першої та Другої світових воєн.

  • Розгалуження стежок

    img

    На відстані 1500 м від початку маршруту стежка розгалужується. На встановленому вказівнику позначено різні напрямки руху. Звідси дорога прямує на г. Маковиця, можна також повернути праворуч на «Стежку Довбуша», та ліворуч до найстарішого дерева. Всі маршрути промарковані іншими кольорами. Повертаємо ліворуч та Лісовою стежкою рухаємося до найстарішого дерева (маркування – дві білі смуги та одна синя посередині). Тут ми потрапляємо у справжнє царство букових пралісів.

  • Найстаріше дерево

    img

    Мандруючи поміж правічних дерев, можна спостерігати фази росту дерева та процеси самовідновлення у природі. Праліс – це віковий ліс, який протягом тривалого часу, що вимірюється навіть у кілька сотень чи тисяч років тому, росте та розвивається за природною закономірністю. Це ліс, який утворюють різні за віком та розмірами дерева. В ньому дуже багато старих дерев, які мають вік 150, 200 чи навіть 300 і більше років, які ростуть до віку своєї природної стиглості (за лісівничою термінологією), а вона, як правило, для різних порід є різною. Такі дерева переважно є домівкою для численних видів тварин, птахів і комах. В них ідеально поєднані природні процеси приросту і відпаду, розпаду та відновлення, котрі безперервно функціонують у періодичному життєвому циклу росту і розвитку лісу.
    Відпочивши біля найстарішого велетня-бука, можете продовжити мандрувати Парком та піднятися на г. Маковиця, або ж повернутися тим же шляхом назад

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

  • Заповніть онлайн форму

    Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

    Онлайн форма
  • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

    Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

    Контакти підрозділів