На гору Маковиця

Екостежка
  • Складність

    Середній
  • Протяжність

    4 км в одну сторону
  • Тривалість

    4 год
  • Контрольно-пропускний пункт

    img

    Гора Маковиця – одна з найвищих вершин в околицях міста Яремча. Підйом на гору Маковиця не потребує великих зусиль і буде під силу як трирічним малюкам, так і людям похилого віку. Маршрут розпочинається з контрольно-пропускного пункту, що знаходиться навпроти ресторану “Гуцульщина”. Рухаючись лісовою стежиною догори поступово занурюємось у неповторно красивий світ старовікового лісу, де проростають бук, ялина та ялиця.

  • Оглядовий майданчик

    img

    Продовжуючи рухатися по маршруту, підходимо до оглядового майданчика, з якого відкриваються мальовничі краєвиди міста Яремча. Також ви зможете побачити залишки окопів – німих свідків боїв, що відбувалися тут під час Першої та Другої світових воєн.

  • Розгалуження стежок

    img

    На відстані 1500 м від початку маршруту стежка розгалужується. На встановленому вказівнику позначено різні напрямки руху. Звідси дорога прямує на г. Маковиця, можна також повернути праворуч на «Стежку Довбуша», та ліворуч до найстарішого дерева. Всі маршрути промарковані іншими кольорами.

  • Вихід на полонину

    img

    Долаючи стежку та проходячи кам’яними розсипами, праворуч можна побачити мікрорайон Ямна. Проходячи густий смерековий ліс, доходимо до орієнтиру, котрим є ретрансляційна вежа. Оминувши ретранслятор, приблизно за дві сотні метрів виходимо з лісу на простору полонину, що тягнеться до самої вершини гори.

  • Гора Маковиця

    img

    Піднявшись на Маковицю, насолоджуємося колоритом карпатських гір. З вершини гори відкривається панорама мальовничих гірських пейзажів: хребет Явірник, вершини Хом’як, Синяк і Довбушанка, а також Говерла і Петрос. Споглядання цих краєвидів викликає любов до Карпат та бажання повертатися сюди знову.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

  • Заповніть онлайн форму

    Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

    Онлайн форма
  • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

    Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

    Контакти підрозділів