На гору Піп Іван

Екостежка
 • Складність

  Важкий
 • Протяжність

  10,3 км в одну сторону
 • Тривалість

  5 год в одну сторону
 • Початок маршруту

  Маршрут починається біля будівлі Чорногірського природоохоронного науково-дослідного відділення і проходить повз річку Шибенка до урочища Погорілець.

 • Полонина Веснарка

  Далі стежка пролягає до полонини Веснарка. На ній розміщено декілька стай та здійснюється ведення традиційного полонинського господарства – випасання отар овець та корів.

 • Озеро Марічейка

  Звідти маршрут проходить до озера Марічейка, яке розташоване на північно-східному схилі гори Шурин.
  Марічейка — озеро льодовикового походження. Береги вкриті частково субальпійськими луками, частково заростями осоки, оточені лісом з ялини та гірської сосни. Довжина озера — 88 м, ширина — 45 м, висота над рівнем моря — 1510 м. Марічейка — друге за площею озеро Чорногори. З озера витікає струмок, який впадає в річку Погорілець.

 • Гора Піп Іван

  img

  Від озера стежка піднімається до гори Піп Іван Чорногірський . З нею пов’язують безліч легенд та переказів. Не даремно вона має ще одну назву – «Чорна Гора», або «Чорногора» (остання поширюється на весь гірський масив). Гора масивна, має пірамідальну форму, у привершинній частині — кам’яні осипища— ґреготи. Також зустрічаються давньольодовикові форми рельєфу. На вершині гори знаходяться будівля польської астрономо-метеорологічної обсерваторії – унікальної пам’ятки історії і архітектури України, що відома в народі під назвою «Білий слон». Це найвища в Україні споруда, збудована в 1938. На схилах гори зосереджені популяції багатьох рідкісних видів рослин.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів