Стежка Довбуша

Чи можна провести відпочинок у Карпатах без легенд та переказів?
Авжеж ні, якщо навіть звичайнісінька стежина з-поміж лісу оповита розповідями про період протистоянь волелюбних гуцулів проти панського поневолення, про період Олекси Довбуша, славетного ватажка карпатських опришків.
Стежка знаходиться неподалік від Ямної (мікрорайон Яремча) в заповідному урочищі Дрібка та має більш як столітню історію. Це кільцевий маршрут з поверненням до місця старту, протяжністю два кілометри з тривалістю переходу близько 2 годин.
Особливістю цих місць є неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження велетенських скель, каміння ямнянського пісковика, що нагадують дивовижних істот. Тематичні кам’яні експозиції, автором яких є львівський скульптор Дарій Грабар, переносять в атмосферу історичного минулого. Чарівності цьому маршруту додають поєднання скель із зеленими мохами та таємничим лісом. Вздовж стежки зростає реліктова сосна, яка прийшла до нас ще з давніх геологічних епох. Для любителів лісових ягід є можливість поласувати чорницею, ожиною та малиною. Долаючи стежку, відвідувач виходить на декілька оглядових
майданчиків, звідки відкриваються панорамні краєвиди на гори та каньйон ріки Прут.
Найвищим місцем є скеля Довбуша, біля якої, згідно легенди, є вхід до печери із зачарованими скарбами, які можна побачити тільки в ніч на Івана Купала. Проте заволодіти ними може лише людина, чиста душею та серцем.
🌐Де знаходиться: м. Яремче (https://maps.app.goo.gl/URHAuGGnaSH6FL6A6)
🗺Як добратися: від міста Яремче 🚶пішком або 🚗🚌транспортом до автобусної зупинки - вулиця Свободи “Пеньки”. Звідти через сувенірний ринок до контрольно-пропускного пункту.
⏱Графік роботи: Без вихідних, з 9:00 – 18:00.
🎒Варто взяти з собою: 💧воду, 🥪їжу, 👟зручне взуття та за поганих погодних умов - ☔️дощовик.
💵Вартість відвідування: дорослий – 80 грн; дитячий – 40 грн.