Великий зимовий облік птахів

Великий зимовий облік птахів ще називають Різдвяним. Цьогоріч він проходив з 23 по 27 січня 2023 року. Головна мета зимового обліку – визначити види птахів, які залишилися зимувати поряд з нашими домівками, і з’ясувати їх чисельність. Щороку завдяки даним, надісланим учасниками з усіх куточків країни, ми знаємо, які саме види найчастіше зустрічаються цієї пори в населених пунктах. Окрім того, це гарна нагода спостерігати цікаві явища у пташиному світі.
Завдяки простоті проведення та незначним витратам часу, Великий зимовий облік знайшов широку підтримку серед дітей і дорослих, забезпечуючи фахівців необхідними даними про зимуючих в Україні птахів. З року в рік кількість учасників Великого зимового обліку птахів в Україні зростає, що допомагає зібрати багатий матеріал про стан популяцій загальнопоширених видів птахів Європи.
Птахи найактивніші вранці, якщо обліковувати їх у цю пору дня, маємо можливість побачити й нарахувати більше видів. Проводиться облік упродовж однієї години.
Занотовується кількість і види птахів, побачені біля годівниці у дворі будинку, на шкільному подвір’ї, в міському саду, парку чи водоймі – в межах населеного пункту. Наприкінці обліку фіксується найбільша кількість особин кожного виду, яку спостерігали одночасно у будь-який час упродовж цієї однієї години (птахи, що пролітали, не враховуються).
В Карпатському національному природному парку існує багаторічна традиція проведення Великого зимового обліку птахів.
Цьогоріч відділ еколого-освітньої роботи провів цікавий захід в Екотуристичному візит-центрі для дітей з м. Ірпінь, які оздоровлюються в санаторії «Прикарпатський».
Діти в захваті переглянули презентацію про зимуючих птахів, уважно слухали голоси пернатих та після, у вигляді вікторини, вгадували їх спів.
Інтерактивні конкурси «Знайди пташку», «Перелітні чи зимуючі» допомогли закріпити поданий матеріал.

Новини

Екологічна акція «Збережемо Говерлу – гірську перлину Карпатського національного природного парку!»

Нещодавно, а саме 3 червня Карпатський національний природний парк відзначив 43-тю річницю з дня створення. Парк є одним із найкращих парків України, а гора Говерла є своєрідним брендом, оскільки кожен людина мріє підкорити найвищу вершину Українських Карпат. Прикро, що деякі з них залишають після себе «автографи» у вигляді сміття, що є неповагою до неповторної краси […]

  • Без категорії

Працівники Карпатського національного природного парку здійснили робочу поїздку в рамках обміну досвідом до Центру спадщини Вигодської вузькоколійки

Надзвичайно захопливим стали відвідини візит-центру, розташованого у найстарішій місцевій споруді – колишній резиденції австрійського барона Леопольда Поппера фон Подрагі, про історію якого розповів директор Центру Сергій Андрусяк. Інтерактивні експозиції викликали неабияку зацікавленість у плані внесення доповнень у інтер’єр Екотуристичного центру Карпатського НПП. Дуже пізнавально проведена екскурсія, під час якої гід заоохочує до детального розгляду експонатів, […]

  • Без категорії