Водоспад Гук

Подорож Карпатським національним природним парком – це завжди захоплююче та незабутньо. Однією з таких є маршрут на водоспад Гук . Спів птахів, шум гірської річки, багатовікові дерева, скельні відслонення, водні перепади – все це супроводжуватиме вас на цьому шляху.
Маршрут знаходиться в урочищі Женець, яке розташоване в низині, з-поміж двох хребтів Явірник та Хом’як-Синяк і являє собою заплаву і тераси однойменної річки.
Своє ім’я водоспад отримав через особливості падіння води. Здавна мешканці Карпат “гуками” називали місця, де водний потік вертикально спадав вниз, створюючи “гучність”, шум.
Водоспад Гук утворився під час повені в минулому столітті. Згідно переказів, місце, де спадає водоспад мало зовсім інший вигляд, проте велика повінь спричинила селевий потік, створивши його сучасний вигляд. На даний момент водоспад має висоту 15 метрів та є одним з п’яти найбільших вертикальних водоспадів Карпат. Глянувши на цю гідрологічну пам’ятку природи, складається враження, ніби дівчина накинула на себе пишну фату, а зелень навкруги, немов барвінковий вінок нареченої.
Взимку ж, під час сильних морозів, Гук вкривається величною ковдрою з льоду.
Тож будь-яка погода, у жодному разі, не зіпсує ваших вражень, адже видовище водограю напрочуд захоплююче.
Вздовж маршруту є багато місць для відпочинку та проведення пікніків.
Неподалік від водоспаду є сувенірний ринок, а для любителів традиційних гуцульських страв діє колиба-кафе. Поціновувачам гірських походів є можливість від контрольно-пропускного пункту піднятися на гору Хом’як, або ж відвідати полонину Круглоявірник та Явірник.
🌐Де знаходиться: селище Татарів, урочище Женець (https://maps.app.goo.gl/ADm1fyDrQDaDsN7M8)
🗺Як добратися:
🚌Громадським транспортом – до автобусної зупинки біля готельно-ресторанного комплексу “Три підкови”. Далі – пішки через підвісний міст, або в обхід через автомобільний міст до контрольно-пропускного пункту.
🚗Автомобілем – в районі супермаркету АТБ є великий автомобільний міст, від якого відходить другорядна дорога, яка веде вздовж залізничної колії до контрольно пропускного пункту. Від КПП можна проїхати ще 2 км, проте дорожнє покриття місцями пошкоджене та ускладнений роз’їзд із зустрічними авто.
⏱Графік роботи: Без вихідних, з 9:00 – 18:00.
💵Вартість відвідування: дорослий – 80 грн; дитячий – 40 грн.