Реалізовані разом з волонтерами завдання

Дата Цілорічно

З грудня 2015 до лютого 2022 року наш парк активно співпрацював з Корпусом Миру США в Україні за програмою «Розвиток громад». Ми були єдиним у нашій країні національним парком, який був учасником цієї програми.

Протягом 2015 – 2017 років у нашій організації працювала Деніс Капеллі з штату Колорадо. У США Деніс займалася власним флористичним бізнесом. У Парку волонтерка працювала над та покращенням його іміджу та розвитком екотуризму в регіоні, організовувала клуб розмовної англійської мови та реалізовувала проєкти.

Зокрема, у 2016 ‒ 2017 роках ми спільними зусиллями покращували благоустрій еколого-пізнавальної стежки Гук. Наприкінці проєкту ми разом з нашими партнерами мали нагоду взяти участь у дводенному тренінгу для громадських активістів на тему «Менеджмент волонтерської діяльності та фандрайзинг».

У липні-листопаді 2017 року ми здійснювали проєкт, що мав на меті покращити імідж Парку як найбільшої природоохоронної організації регіону. Зокрема, ми провели тренінги для працівників КНПП та громади на теми: «Школа ефективних комунікацій», «Інформаційна діяльність у житті національного парку», «Особливості спілкування з відвідувачами національного парку». Також були виготовлені двомовні матеріали про туристичні атракції регіону та природні цінності Парку. Працівники наших контрольно-пропускних пунктів отримали новий форменний одяг. У початкових та середніх школах регіону провели еколого-освітні уроки для школярів і дошкільнят. Виготовили також і соціальний ролик про важливість сортування відходів.

У рамках проєкту «Зупинимо зміну клімату, навчаючи молодь» ми розробили різноманітні інформаційні матеріали (тренінговий модуль та навчальний посібник з охорони довкілля); інформаційні стенди про наслідки зміни клімату та стенди, що пропагують концепцію «не залишай слідів». Крім того, після проєкту з’явилась унікальна настільна гра «Подорож Карпатським національним природним парком».

Наприкінці 2018 року у Парку почала працювати Доніель Голдінгер, зі штату Пенсільванія. За спеціальністю Доніель є фахівцем з державної політики та управління. Також волонтерка мала досвід роботи у найпершому у світі національному парку «Єллоустоун».

Волонтерська служба Доніель через пандемію коронавірусу закінчилася достроково, проте вона працювала над промоцією нашого парку за кордоном та можливостями налагодження співпраці з природоохоронними організаціями США й Канади.

Разом з Доніель та 5 американськими волонтерами (Сереною Берковіч, Леслі Нолан, Дженіфер Вікторією, Ешлі Гарсією та Джейком Гуттормсоном) ми організували для дітей з нашої громади перший англомовний табір. Наш табір – це не лише спілкування англійською з носіями мови, але й можливість у цікавий та креативний спосіб більше дізнатися про туризм, екологію, волонтерство, а також про культурні відмінності між Україною та США.

 

Разом з Доніель ми також розробили програму літнього культурно-освітнього табору для представників української діаспори, однак пандемія внесла свої корективи.

Починаючи з середини 2020 року співпраця з Корпусом Миру США в Україні відбувалася онлайн. Однак цей формат не став перешкодою для втілення нових ініціатив.

Разом із Крістал Котовські-Едмундус та Карлом Донусом, працюючи у трьох часових поясах Яремче – Колорадо – Вашингтон, ми розробили англомовні веб-сайт та електронний туристичний довідник «Discover Your Carpathians» («Відкрий для себе Карпати» – https://www.discovercarpathians.com/).

Дизайн довідника та сайту розроблявся у Вашингтоні. Ці інформаційні матеріали це – можливість для будь-якої людини у будь-якому куточку світу починати відкривати КНПП та Яремчанщину за допомогою онлайн-ресурсів. Крім того, це нові підходи з промоції, запропоновані американськими партнерами, які є більш зрозумілими для іноземних відвідувачів.

Волонтери Корпусу миру з проєкту «Розвиток громад» – це американські громадяни, які виявили бажання проживати два роки в Україні та передавати свій технічний досвід. Основними вимогами до волонтерів є наявність мотивації працювати в галузі розвитку громад, а також відповідної вищої освіти бажано в одній з наступних галузей: управління бізнесом, маркетинг, управління неприбутковими організаціями, економічний розвиток, державне та муніципальне управління, бухгалтерський облік, міжнародний бізнес та кадрові ресурси.

Метою проєкту є сприяння українським організаціям в діяльності, спрямованій на сталий розвиток громад.

Мар’яна СТОВБАН, координатор співпраці в рамках проєкту «Розвиток громад»

 

Детальніше: