Печери і скелі

Печери і скелі

Скеля Слон у Яремче – це вихід флішевих гірських порід на західному схилі гори Маковиці. Вона має вигляд гігантського силуету слона, за що й отримала свою назву. Висота скелі до 90 метрів. Скеля утворена з крейдяного фліша. Складена з аргілітів та алевролітів. Флішеві виходи утворилися від 60 до 75 мільйонів років тому.

Фліш – це особливе утворення, для якого характерне ритмічне нашарування одноманітного набору осадових порід (пісковиків, глин, глинистих сланців, конгломератів), що повторюються в геологічному розрізі сотні разів. Протягом мільйонів років на морському дні нагромаджувались потужні (5–7 км) товщі флішу. Внаслідок нових горотворчих процесів, які інтенсивно проявились в палеогеновий період (альпійське горотворення), ці товщі були підняті на значну висоту і зім'яті в складки, наче застиглі хвилі.

Скелі Довбуша – скельні виходи масивних ямненських пісковиків ямненської світи на південних схилах гори Маковиця. Висотою 5–7 метрів. Вік близько 65 млн. років. Саме тут переховувались загони Олекси Довбуша від польської поліції, звідси і назва геологічної пам’ятки. Біля скель є декілька оглядових майданчиків, з який відкривається краєвид на Карпати, від якого просто перехоплює дух!

Гора Шпиці – один з природних шедеврів Чорногори. Висота гори – 1863 м. Знаходиться у самому серці Чорногірського масиву. Неспроста вона отримала свою назву, адже південно-східний схил гори вкритий скельними виступами заввишки 20–50 м, які справді нагадують шпиці. На схилі гори їх нараховується понад 15 рядів. Скелі сформовані переважно з олігоценового магурського пісковика. Основний процес їхнього формування припав на момент плейстоценового зледеніння. З кожним роком на схилі Шпиць збільшується кількість кам’яних розсипів, це означає, що під впливом екзогенних процесів (суворий клімат високогір’я) скелі поступово руйнуються.

Скелі Довбуша
Шпиці
Шпиці

Вухатий Камінь – урочище у масиві Чорногори на висоті 1864 м. Лежить у південно-східній частині Чорногори, на одному з відрогів гори Смотрич, яка простягається на північ і спускається в долину села Дземброні. На вершині Вухатого Каменя та її схилах є чудернацької форми скелі, які в народі називаються «церквами». Через вершину проходить стежка з Дземброні на головний хребет Чорногори.