Стежка Довбуша

Екостежка
 • Складність

  Легкий
 • Протяжність

  4 км
 • Тривалість

  3 год
 • Контрольно-пропускний пункт

  img

  “Стежка Довбуша” знаходиться у місцях, пов’язаних з іменем ватажка карпатських опришків – Олекси Довбуша. Опришківство – це своєрідна форма протесту проти гніту магнатів, яка існувала протягом 16-19 ст.. Тікаючи від кривдників у гори, селяни знаходили захисток у важкодоступних місцях і, використовуючи партизанські методи боротьби, здійснювали сміливі напади на маєтки багатіїв. Довбуша називали “карпатським Робін Гудом” за те, що він грабував панів та роздавав їхнє майно селянам.
  Маршрут розпочинається неподалік від Каменя Довбуша, вздовж автотраси Львів – Мукачево на відстані 2,5 км від залізничного вокзалу м. Яремча. Стежка знаходиться у заповідному урочищі Дрібка та проходить по овіяних легендами місцях, де в 1738–1745 роках діяли побратими славнозвісного О. Довбуша.

 • Поляна "Панщина"

  img

  Першим місцем зупинки туристів є поляна “Панщина”, яку місцеві жителі назвали на честь кам’яної композиції в її центрі. Ці та інші камені, які ви побачити на маршруті були зроблені Дарієм Грабарем та встановлені в 1990 році. У них закладений опис певного історичного моменту пов’язаного із Довбушем. Зокрема в даному випадку на каменях витесані зажурливі обличчя людей, сцени з обробітку землі та панський портрет. Це символізує період кріпацтва, в якому проживав Олекса. На кам’яному хресті вибита дата 1848, як рік звільнення людей із кріпацтва в Австро-Угорській імперії. Неподалік розміщені інформаційні стенди зі схемою маршруту.

 • Композиція "Опришки"

  img

  Наступна композиція описує одну з версій, як Олекса подався в опришки. Основною його діяльністю було випасання овець, саме тому на лівому камені зображений чоловік, який неначе тікає від отари. Центральний камінь символізує свободу, у вигляді піднятих до небес рук. А правий камінь, це вже загін опришків на чолі яких Довбуш. Також тут встановлений стенд з описом галицьких опришків та зображенням опришка. За декілька метрів від цієї точки буде ще два каменя та роздоріжжя.

 • Каньйон річки Прут

  img

  “Стежка Довбуша” розташована на правобережжі річки Прут. Тут розповсюджені ямнянські пісковики, що звужують долину і створюють круті схили. Саме тут відкривається мальовничий вид на каньйон Прута та мікрорайон Ямна. Особливий інтерес представляє реліктова сосна, що розрослася, здається, в неможливих місцях на вертикальних схилах та кам’яних брилах. Дальше стежка петляє поміж дерев і підводить до сходинок, подолавши які потрапляємо до кінцевої точки маршруту скелі (каменя-комори) Довбуша.

 • Скеля (камінь-комора) Довбуша

  img

  Найцікавішим місцем на “Стежці Довбуша” є камінь-комора Довбуша. За легендою біля каменя є вхід у печери, де захована скриня з довбушівським золотом. Вхід до печери можна побачити тільки раз у рік – в ніч на Івана Купала. Проте заволодіти ними вам однаково не вдасться, оскільки скарби зачаровані. Той, хто винесе скарб з печери, закам’яніє вмить, щойно золото зблисне у місячному сяйві. Зворотній маршрут проходить іншою стежкою та виводить до композиції «Опришки».

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів