Урочище Вередівський – гора Хом’як

Екостежка
 • Складність

  Середній
 • Протяжність

  5,6 км
 • Тривалість

  3 год
 • Контрольно-пропускний пункт

  img

  Гора Хом’як (1542 мн.р.м.) знаходиться у гірському масиві Горгани – частині Карпат, вершини якої мають круті схили, вкриті кам`яними розсипами. У народі назву гори Хом’як пов’язують з перебуванням у даній місцевості бабака альпійського (хом’яка). Крім того, форма цієї вершини нагадує цю тваринку. Сходження на вершину дозволить побачити дивовижну красу гірських ландшафтів, що зберегли свою природну первозданність. Маршрут починається за 700 метрів від автотраси Львів – Мукачево в напрямку села Поляниця. Стежка пролягає на північ, спочатку дорогою вздовж потічка, що тече з-під Хом’яка, а вище – серпантинною стежкою.

 • Полонина Бараня

  img

  Пройшовши мішаним та хвойним лісом, де проростають ялина звичайна, ялиця біла, бук лісовий та ільм гірський, та насолодившись красою та багатством рослинного світу, турист потрапляє на мальовничу полонину Бараня де встановлений знак із маршрутами руху. Далі через криволісся сосни гірської дістаємося загадкової вершини гори Хом`як, вкритої величезними кам`яними брилами.

 • Вершина гори Хом’як

  img

  В кінці стежки зустрічаються кам’янисті розсипи, що поросли сірим та червоним лишайником, припеченим сонцем і морозами. Закінчується маршрут виходом на вершину г.Хом’як через зарості ялівцю звичайного. Відокремлене положення і значна висота вершини г.Хом’як дає можливість спостерігати мальовничі краєвиди: в найближчому сусідстві, на півночі, бачимо хребет Явірник, Синячку, на північному заході – вершину Синяка, на сході – хребет Ліснів, за ним – хребет Рокети з Лисиною Космацькою. На півдні зауважуємо Чорногірські вершини – Петрос і Говерлу, на південному сході – близьку ворохтянську Магуру. На самій вершині гори на високому постаменті зі сходами з каменю встановлено статую Матері Божої. Своїм обличчям Свята Марія звернена до України. Ця велична статуя з каменю по-особливому сприймається тут, на вершині гори. Хочеться побути наодинці з нею та провести час у молитві.

На території національного парку забороняється:

Відхилення від маршруту.

Пошкодження об’єктів природи.

Розведення вогнищ в невідведених для цього місцях, куріння при проходженні через лісові масиви.

Рубка і пошкодження дерев зривання квітів, збір лікарських рослин.

Полювання на тварин, руйнування місць їх проживання.

Відлов риби будь-якими способами.

Перебування з вогнестрільною зброєю.

Засмічення території, шум.

Повідом МНС що ти йдеш в гори

Повідом МНС перед тим як йтимеш в похід, для того щоб рятувальники швидко і вчасно вас знайшли якщо щось трапиться. Для цього потрібно зробити всього лише два кроки:

 • Заповніть онлайн форму

  Заповни онлайн-форму для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю

  Онлайн форма
 • Збережіть контакти рятувальних підрозділів

  Занотуйте собі в мобільні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати.

  Контакти підрозділів