Про стрімкий розвиток туризму на території Карпатського національного природного парку у міжвоєнний період та популярність цього регіону свідчить пам’ятник польській королеві Ядвізі у селі Микуличині. Його важко не помітити, рухаючись центральною частиною села.
Ядвіга була покровителькою студенства. Дані Польської енциклопедії свідчать, що вона була дочкою Людовіка Великого та дружиною Владислава Ягайла. У 1387 році королева прилучила галицькі землі до Польщі. Ядвіга також спричинилася до відновлення Краківської Академії.
Пам’ятник був споруджений навесні 1938 року на подвір’ї академічного санаторію в Микуличині. Скульптуру королеви встановлено на високому постаменті. У лівій руці вона тримає макет Краківського Ягеллонського університету. Праву руку скульптури (в якій, за одними відомостями, була чаша, за іншими – розп’яття) у 1945 році пострілом зруйнував червоноармієць.
У санаторії Львівських шкіл академічних відпочивали студенти і викладачі Львівського університету, Львівської політехніки, та інколи приїжджали викладачі Краківської Ягеллонської академії. На жаль, під час Другої світової війни у будівлю влучив снаряд, оскільки неподалік від санаторію проходила лінія фронту. Після війни споруда зазнала остаточного руйнування.
У часи радянського режиму пам’ятник врятувала звичайна сільська вчителька Анна Мотрук, переконавши комуністичну владу, що це не шляхетна королева Ядвіга, а давньогрецька богиня вроди і кохання Афродіта. Оскільки скульптура розташована біля автотраси Івано-Франківськ – Рахів, Анна Мотрук обсадила його високими деревами. В часи незалежної України, коли ховати Ядвігу відпала потреба, дерева були зрізані. Зараз цей унікальний пам’ятник привертає уваги сотень туристів, які залюбки приходять подивитися на покровительку студентства.
За матеріалами краєзнавця Світлани Флис