Говерла (Чорногірський масив)

Першим, що спадає на думку, коли чуєш слово Карпати є гора Говерла. Вона є найпопулярнішим об’єктом, який щороку відвідують тисячі туристів. Бажання бути на найвищій вершині України спонукає людей долати декілька кілометрів підйому лісом, кущами та високогірними луками. При цьому на кожного, хто здолає цей підйом, чекає неймовірна нагорода – найкращий в Україні оглядовий майданчик. Говерла знаходиться на найвищому гірському масиві Україні – Чорногірському хребті. ЇЇ висота 2061 м над рівнем моря.  Крім Говерли тут є ще 5 вершин висотою  понад 2000 м над рівнем моря (г. Піп Іван, г. Бребенескул, г. Гутин Томнатик, г. Ребра, г. Петрос). Територія Парку включає всі вершини крім г. Петрос.

Є декілька версій походження назви гори: із румунської howirla, що означає «важкопрохідне підняття»; з угорської  «hóvár»  - «снігова вершина». Вершина дійсно складна та й сніг на Говерлі серед літа – не дивина. На самій вершині розміщено кілька цікавих пам’яток. За декілька метрів до вершини проглядається трьохметровий обеліск, що символізував найвищу точку на Польсько-Чехословацькому кордоні, який проходив по хребту в 1920-1938 роках. Аналогічною згадкою про кордон є маленькі (50 см)  прикордонні стовпчики. Важливим є пам’ятний знак встановлений 18 липня 2008 р. з вмонтованими капсулами із землею з усіх областей України. Даний знак символізує єдність України. 

  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img
  • img

За декілька сот метрів від вершини гори бере початок головна водна артерія Парку – річка Прут. Проте варто пам’ятати, що Говерла не тільки популярний туристичний об’єкт, а й місце де росте безліч рідкісних видів рослин. Це не просто символічне місце для кожного українця, а музей природи, який ми маємо зберегти для наших нащадків.

Цю локацію можна побачити на маршрутах: