Швидкоплинний, бурхливий та оспіваний у піснях Прут бере свій початок біля струнких схилів гори Говерла, протікає через Івано-Франківську та Чернівецьку області, а біля села Джурджулешти у Молдові впадає у другу за протяжністю річку Європи Дунай.
Довжина Прута становить 967 км, з яких 272 км припадає на територію України.
У верхній течії річка бурхлива, в межах рівнинного рельєфу стає спокійною, а долина сильно розширюється. Біля міста Ясси Прут є судноплавним.
Прут у давнину був відомий римлянам. У 1513 році через річку перейшли татари, а кількома роками пізніше його норовлива течія потопила військо перекопського султана Албула.
Бурхливий і стрімкий характер річки закладений також і в її назві. Адже «Poratus» у перекладі з латинської означає «швидкий» або «вогняний».
Походження назви Прута також пов’язують з романтичними легендами про нещасливе кохання парубка Прута та красуні Говерли, про яких відвідувачам залюбки розкажуть місцеві жителі.
По-особливому красивий Прут біля своїх витоків, де потоки води спадають у вигляді чарівного та мальовничого водоспаду. Вздовж бурхливої течії річка утворює також багато порогів та усім відомий водоспад Пробій у Яремчі. Гірський річковий пейзаж з околицями є чудовим місцем для відпочинку й прогулянки, адже шум і прохолода карпатських вод завжди дарують відчуття бадьорості.
Найвитриваліші та найвідчайдушніші туристи можуть також здійснити рафтинг. Однак Прут є надзвичайно складним для проходження серед всіх річок Українських Карпат. Велика швидкість течії та нескінченні пороги потребують постійної уваги і майстерності під час сплаву.