Колись стара церква в Микуличині була розташована на цвинтарі вище присілка Фальчі, а плебанія – за Прутцем на Царині. Оповідають, що близько 1760-х років храм зруйнував сильний буревій. Сучасний храм біля центральної дороги побудований за проектом цісарсько-королівського інженера-архітектора Надвірнянського повітового уряду Я. Чайковецького. Архітектура цієї церкви демонструє гуцульський тип сакрального будівництва. Спорудження храму завершилось у 1868 р. Посвячували його у храмовий празник св. Параскеви. Поруч із церквою збереглася стара триярусна дзвіниця, яка є цікавою пам’яткою малої сакральної архітектури. У 2002 р. над воротами церкви споруджено нову дзвіницю.
Під час реставраційних робіт в 1988 р. ліворуч від іконостасу під полотняною іконою було знайдено оригінальну ікону з авторським підписом «К. Устиянович». У 1989 р. позолочено іконостас.
У пам’ять страшного для села лиха – великої повені 1911 р., а також з нагоди ремонту храму, на церковному подвір'ї встановлено великий кам’яний хрест.