Церква св. пророка Іллі (м. Яремче)

Монастирська церква розміщена біля центральної дороги в с. Дора. Будівництво храму завершено влітку 1938 р. Церква збудована в гуцульському стилі, покрита гонтою. Роботи велися під керівництвом майстрів Івана Яворського (с. Заріччя), а також Петра Григорчука (с. Жаб’є).

У церкві встановлено нетиповий відкритий іконостас овальної форми. Ікони, що розміщені на іконостасі, виконані методом випалювання та частково оздоблені плоскорельєфною різьбою. Проект іконостасу та частину різьблених робіт виконав колишній директор місцевої школи Іван Свищук.

Діяльність церкви тісно зв’язана з життям монастиря монахів Студійського Уставу, що належить до Святоуспенської Унівської Лаври. Саме їм подарувала свою землю і будинки родина Кокурудзів у 1937 р. Тут, упродовж всіх років перебування, починаючи з 1935 р., пройшовши через гоніння і переслідування, діяла підпільна Українська Греко-Католицька Церква в особах монахів-студитів о. Мирона Деренюка та о. Павла (Петра-Порфирія Чучмана). 1990 рік приніс довгождане звільнення від комуністичного насилля. Храм був відновлений, добудована захристія. Нова дерев’яна каплиця з дзвіницею побудована в 2001 році органічно доповнила архітектурний ансамбль храму.