Водоспад Гук

Між гірськими масивами хребтів Явірника і Хом'яка-Синяка у Горганах на висоті 900 метрів над рівнем моря знаходиться водоспад Гук, один з наймальовничіших водоспадів в Українських Карпатах.

Утворився Гук природним шляхом в результаті повені та обвалу гірської породи у період після Другої світової війни. З 15-ти метрової висоти падають тонкі нитки вод, що разом з основним потоком утворюють сильний і бурхливий струмінь води, який бурхливо спадає вниз, утворюючи свою  шумливу мелодію. Саме через шум та гул, що доносяться від водоспаду, місцеві жителі і назвали його Гуком.

Водоспад прекрасний у будь-яку пору року. Навесні та влітку Гук манить навколишнім зеленим ландшафтом та прохолодою, котру дарують тоненькі бризки води. Під час морозної зими замерзлі крапельки води  утворюють цікаві витинанки. Барви осіннього ландшафту чудово підходять для колоритного фото для спогадів про незабутньо проведений туристичний сезон.

Насолодитися краєвидами водоспаду та навколишніх ландшафтів завжди приходить багато відвідувачів. Дорога до Гуку не потребує особливої фізичної підготовки. У суху та теплу погоду до водоспаду можна добратися навіть і на велосипеді.

До водоспаду Гук веде екостежка, що починається недалеко від центральної дороги перед населеним пунктом Татарів, біля садиби Женецького природоохоронного науково-дослідного відділення. Також відвідини водоспаду можуть бути чудовим бонусом для туристів, котрі повертаються з гори Хом’як.

Найближчий населений пунктом є село Татарів Івано-Франківської області.

Цю локацію можна побачити на маршрутах: