Водоспад Пробій

Мабуть немає людини, котра, перебуваючи у Яремчі або проїжджаючи це затишне мініатюрне містечко, хоча б раз у житті не відвідувала водоспад Пробій.

Розташувавшись на річці Прут у місці виходу на поверхню стійких до ерозії гірських порід – ямненських пісковиків ‒ Пробій є одним із найповноводніших в Українських Карпатах.

Висота падіння води 8 метрів, а кут нахилу ‒ майже 45 градусів. Існують версії, що колись водопад сягав аж до 25 метрів. Однак для зручності сплаву вирубаного лісу Пробій підірвали.

Свою назву водоспад отримав від слова «пробивати», адже вода ніби «пробиває» собі шлях між величезними та могутніми кам'яними брилами.

Милуватися красою Пробою найкраще з пішохідного мосту, розташованого на висоті 20 метрів над водоспадом. Річкові брили над Пробоєм є дуже слизькі і можуть становити небезпеку для життя найдопитливіших туристів. Сила течії річки настільки могутня і швидка, що вижити, впавши у водоспад, практично неможливо.

Для найвідчайдушніших туристів є також можливість проїхатися на підвісній переправі. Тоді швидкість падіння води, галасливий шум та могутня сила водоспаду вразять ще більше.